Co dělat v Praze s dětmi


Praha je městem bohatým na kulturní a historické památky, ale také nabízí spoustu zábavy pro rodiny s dětmi. Pokud hledáte aktivity, které budou bavit vaše děti a zároveň vám umožní poznat krásy Prahy, máme pro vás několik skvělých tipů.

Kulturní zážitky

Navštivte Národní muzeum, kde si vaše děti mohou prohlédnout expozice věnované přírodě, historii nebo vědě. Interaktivní expozice a modely zaujmou jak malé, tak velké návštěvníky. Další možností je Národní galerie, kde se mohou seznámit s českým a světovým uměním.

Pro milovníky techniky je skvělou volbou Národní technické muzeum, kde se dozví spoustu zajímavostí o vývoji dopravy, energie nebo astronomie. V expozici Techmania Science Center si pak mohou vaše děti vyzkoušet různé vědecké experimenty a principy.

Zábava a aktivní odpočinek

Praha nabízí mnoho parků a zelených ploch, kde si můžete užít piknik nebo sportovní aktivity s dětmi. Vydejte se například do Stromovky, Letenských sadů nebo na Petřín, kde najdete dětská hřiště, půjčovny sportovního vybavení nebo lanové centrum.

Pokud máte rádi adrenalin, navštivte aquapark nebo lanové centrum, kde si mohou vaše děti vyzkoušet různé druhy sportů a aktivit pod dohledem zkušených instruktorů.

Interaktivní muzea a výstavy

V Praze najdete i mnoho muzeí a výstavních prostor, které jsou zaměřené přímo na děti. Například Lego muzeum, Muzeum loutek nebo Muzeum hraček nabízejí interaktivní expozice a workshopy, kde si děti mohou samy něco vytvořit nebo si vyzkoušet historické hračky.

Další zajímavou možností je Planetárium Praha, kde si vaše děti mohou prohlédnout různé astronomické úkazy a dozvědět se něco o vesmíru formou interaktivních programů a projekcí.

Závěr

Praha je skvělým místem pro rodinnou dovolenou plnou zábavy, vzdělání a aktivního odpočinku. Bez ohledu na to, zda máte rádi kulturu, sport, nebo vědu, určitě si zde najdete něco, co zaujme vás i vaše děti.

Nejčastěji kladené otázky

1. Jaké jsou nejoblíbenější atrakce pro děti v Praze?

2. Kde se nachází nejlepší dětská hřiště v Praze?

3. Existují v Praze vhodné aktivity pro děti za deštivého počasí?

Atrakce Popis
ZOO Praha Jedna z největších a nejstarších zoologických zahrad v Evropě s mnoha druhy zvířat a interaktivními programy.
Aquapalace Praha Velký vodní park s tobogany, bazény a wellness centrum, ideální pro rodinný výlet za každého počasí.
Divadlo Minor Dětské divadlo s pestrou nabídkou představení pro nejmenší diváky.

Další zajímavé aktivity pro děti v Praze zahrnují návštěvu ZOO Praha, prohlídku pražských památek na palubě historické tramvaje nebo projížďku na vyhlídkové lodi po Vltavě.

Doporučené restaurace pro rodiny s dětmi

Pokud hledáte restaurace vhodné pro rodiny s dětmi, doporučujeme navštívit restauraci Lokál, která nabízí tradiční českou kuchyni v příjemném prostředí. Další možností je restaurace Pizza Nuova, kde si můžete vychutnat vynikající pizzu a italské speciality.

Viz také:

Photo of author

Bozena

Napsat komentář